Jak wybrać odpowiednią koszulkę polo dla siebie

koszulka polo

Gdy pogoda zaczyna się ochładzać, wszędzie można zobaczyć mężczyzn noszących koszulki polo. Od biura do zwykłej kolacji, znajdziesz je w większości codziennych ustawień. Ale dlaczego są one tak popularne? Przy tak wielu dostępnych opcjach, jaki typ koszulki polo powinieneś kupić? Odpowiedź zależy od tego, kim jesteś i jaki rodzaj wyglądu chcesz uzyskać. Czy jesteś influencerem mediów społecznościowych, który chce pokazać swoją osobowość poprzez swój strój? Czy chcesz klasyczną koszulkę polo, którą można nosić z prawie każdym strojem? A może jesteś osobą, która uwielbia uprawiać sport i chce dopasować koszulkę polo do swojego stylu życia? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, to czytaj dalej, ponieważ mamy wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniej koszulki polo dla siebie.

Co to jest koszulka polo?

Koszulka polo to amerykańska wersja polo. Wygląda i czuje się jak dziana koszula, ale jest wykonana z syntetycznej tkaniny, która jest znacznie tańsza niż bawełna. Przeznaczona jest do noszenia bez koszulki i przypomina wyglądem koszulkę do rugby, z tym że kołnierzyk jest często szerszy, a materiał lżejszy i bardziej oddychający. Są one często zaprojektowane z zakładkami-cuff lub self-fabric mankiety, lub kombinacji tych dwóch.

Wybierz odpowiedni krój przy wyborze koszulki polo

Zanim kupisz swoją pierwszą koszulkę polo, będziesz chciał się upewnić, że kupujesz odpowiednie dopasowanie dla siebie. Podczas gdy często można uciec z noszeniem swoich biznesowych casualowych koszulek polo z parą ciemnych dżinsów, będziesz chciał zachować ostrożność przy wybieraniu swoich lifestylowych polo. Jeśli chcesz pokazać swoją pasję do sportu, możesz wybrać polo lifestyle z logo lub hasłem konkretnej drużyny sportowej. Jeśli chcesz wyglądać bardziej elegancko, możesz wybrać polo lifestylowe z bardziej ogólnym logo, które można wykorzystać na różne okazje i w różnych okolicznościach.

Znajdź kolor, który pasuje do Ciebie

Następnie będziesz chciał wybrać kolor, który działa dla ciebie. Jeśli kupujesz szarą koszulkę polo, będziesz chciał wybrać kolor, który z nią współpracuje. Szary ma tendencję do wyglądania najlepiej z bardziej stonowanymi kolorami, więc jeśli chcesz nosić szare koszulki polo, wybierz kolor, który jest mniej jasny. Jeśli kupujesz kolorową koszulkę polo, będziesz chciał wybrać kolor, który współgra z Twoim odcieniem skóry. Niektórzy ludzie wybierają podstawowy kolor stały, podczas gdy inni próbują znaleźć kolor, który uzupełnia ich odcień skóry.

Zwróć uwagę na koszulki polo z kołnierzem zapinanym na guziki

Polo z kołnierzykiem typu button-up charakteryzuje się szczuplejszym, bardziej dopasowanym kołnierzykiem, który często jest zapinany na guziki. Świetnie nadają się do noszenia z koszulą zapinaną na guziki, ale można je również nosić rozpięte z parą dżinsów. Są to najbardziej formalne z trzech rodzajów polo.

Polo z dopasowanym wzorem

Niektóre koszulki polo są zaprojektowane tak, aby dobrze wyglądały z każdym z trzech wzorów. Te koszulki polo są świetne dla tych, którzy chcą dopasować swoją koszulkę do innego stroju, np. gdy mają na sobie garnitur lub strój business casual.